داشت مسیر سفر موردنظرشو به من نشون میداد

از شهر های کوچک و بزرگ گذشت و گذشت تا اینکه روی یکی از شهر ها مکث کوتاهی کرد ، تصمیم گرفت عبور کنه اما انگار همون مکث کوتاه کار خودشو کرد . دوباره رفت روی همون شهر و زوم کرد و کوچه هارو یکی یکی رد کرد تا رسید به یه کوچه و همونجا وایساد و آهی کشید . اون آه کشید اما من صدای شکستن سد خاطرات رو شنیدم . صدای باز شدن لولای زنگ زده یه صندوقچه خاطرات خاک خورده که توی همین کوچه دفن شده بود.

اشاره کرد به صفحه لپ تاپ و گفت " نوزده سالم بود که اینجا با کاف آشنا شدم . اینجا بود که برای اولین بار عاشق شدم. از اون عشق های سوزان ، هر هفته 3 ساعت راه رو میکوبیدم میومدم اینجا تا ببینمش . دو سالی با هم ادامه دادیم تا اینکه مرتکب یه اشتباه شدیم ، اشتباهی که هر دوتامون مقصر بودیم . رابطمون خراب شد و من  یک سال مثل یه تیکه گوشت افتادم گوشه اتاق و فقط به در و دیوار نگاه کردم و فکر کردم که زندگی واسم تموم شده و زندگی بدون اون دیگه هیچ معنی نداره. یه روز خواهرم اومد دستمو گرفت برد پیش روانشناس،  سه ماه تمام هفته ای سه جلسه،  سرپا شدم اما بعد یه روز خبر رسید که شوهر کرده. داشتم دوباره زمین میخوردم که با ف آشنا شدم و برای دومین بار عاشق شدم،اما اینبار عاقلانه، ف دستمو گرفت و منو کشید بالا و نذاشت دوباره پایین برم."
دوباره به نقشه خیره شد و گفت "میدونی لنی ؟ اون یه سال فکر میکردم که همه چی واسم تموم شده و همه چی رو باختم. اما حالا میبینم که رابطه ام با ف خیلی بهتره و اون من و شرایطم رو خیلی بهتر درک میکنه و منو تحت فشار نمیزاره و پام وایساده ، الان خیلی خوشحالم از اینکه اون اتفاق افتاد و تونستم با ف آشنا بشم . گاهی اوقات آدم فکر میکنه که یه ناکامی به معنی تموم شدن دنیاست . اما کسی از فردا خبر نداره . شاید فردا چیز بهتری واسمون داشته باشه . "

وقتی حرفاش تموم شد یاد دیالوگ پایانی تام هنکس توی فیلم دورافتاده (cast away ) افتادم
(خطر لو رفتن داستان فیلم  ) 
ولی به هشدار بالا توجه نکنید و بخونید :))

توی این فیلم وقتی تام هنکس بعد از چهارسال دوری از خانه و تنها زندگی کردن در یک جزیره متروکه و چشم دوختن به امواج دریا نجات پیدا میکنه و برمیگرده، میبینه که همه چی رو باخته و حتی همسرش بهش وفادار نمونده ، دوستاش ازش میپرسن که دیگه به چه امیدی میخوای زندگی رو ادامه بدی؟ و اون جواب میده :

+ سعی کردم شرافتمندانه اسپویل کنم :)) فیلم خوبیه، ببینید. 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها