۹۷ برای من سال گرم کردن قبل از ورود به زمین مسابقه بود.بعضی جاهارو بیخیال شدم، خسته شدم و نشستم روی زمین ولی بیشتر زمانهای سال داشتم خودمو گرم میکردم. قطعا میتونست بهتر باشه ولی خب از اینکه استمرار داشتم و جا نزدم راضی بودم از خودم. تکلیفم توی بعضی مسایل با خودم کاملا روشن شد و فهمیدم که باید بیخیال بعضی چیزا بشم و دیگه بهشون فکر نکنم و اینکار رو کردم. یه بار یکی از معلم هامون به ما گفت وقتی سن آدم بالا میره همینطور تعداد انتخاب هاش کمتر و کمتر میشه.من اینو برای اولین بار توی ۹۷ حس کردم.این تنگ تر شدن زمین مسابقه و کمتر شدن راه های جایگزین و تک لاینه شدن مسیر رو حس کردم.

اما ۹۸ و ۹۹ برای من مثل زمین مسابقه ی چندگانه هستند . بعضی جاهاشو باید بدوم، بعضی جاهارو باید شنا کنم ولی هیچوقت نباید کم بیارم و جا بزنم. از همین الان دارم میبینم که کار خیلی سختی رو در پیش دارم و زمین مسابقه اصلا مثل ۹۷ آسون نیست.این دو سال پیش رو تکلیف آینده منو روشن میکنن. اما بعضی قسمت های مسیر هستند که داور قراره سوت بزنه، یه هفت تیر بده دستم و بگه بچرخون بچرخون. بعد باید سر لوله هفت تیر رو بزارم رو شقیقه هام و ماشه رو بکشم.نمیدونم اگه شلیک کنم باید چکار کنم بعدش. از داور مسابقه میخوام که هوامو داشته باشه توی این بخش رولت روسی مسابقه. از خودم هم میخوام که قوی باشم . قوی قوی . قوی تر از  قوی ترین حالت ممکن .

پی نوشت مهمتر از اصل نوشت: اینکه صبح پاشی و وقتی داری صبحانه ات رو در آرامش کامل میل میکنی ببینی رفیق و هم دانشگاهی قدیمیت که چیزی جز خوبی ازش ندیدی پست گذاشته که خونه و زندگی خودش و بستگانش رفته زیر آب و به خاک سیاه نشسته و کمک میخواد، بهت چنان حال بدی میده که هیچوقت فراموش نمیکنی  . خیلی از آدمایی که اینروزها درگیر سیل هستند آدمایی هستند که به واسطه دین و تفاوت های ظاهری و فرهنگی ای که دارن برای سالها بهشون ظلم شده. به نظرم نباید بزاریم این تفاوت ها اجازه بده که هوای اونارو نداشته باشیم و تبعیضی قائل بشیم

پ.ن۲ : عیدتون هم با کمی تاخیر مبارک باشهبرای تک تک شما دوست های بلاگر آرزوی آرامش و دل خوش و شاد دارم برای سال جدید.
این هم لینکی بود که پارسال از وبلاگ محمدرضا شعبانعلی گذاشته بودم واسه سال ۹۷. به نظرم حرفاش هیچوقت قدیمی نمیشه و اگه حتی به یکی از توصیه هاش عمل بشه قطعا میتونه مفید باشه :

مرور چند نکته برای روزهای آغاز سال

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها